Foto : Portret van Commodore Georges Timmermans

Georges Timmermans (Oostende 26/04/1899 - Oostende 31/03/1969) monsterde op 15-jarige leeftijd aan op het schoolschip “l’Avenir”  van onze koopvaardijvloot en bleef aan boord tijdens de Eerste Wereldoorlog. 

In 1921 begon hij aan een lange loopbaan bij de Staatsmarine. Hij behaalde in 1929 het brevet van kapitein ter lange omvaart en voer tot aan het begin van de Tweede Wereldoorlog het bevel over meerdere mailboten van de Oostende Doverlijn. Op 18 mei 1940 verlaat hij Oostende met de "Princesse Astrid" waarmee hij deelneemt aan de evacuatie van het Engelse Expeditiekorps uit Duinkerken. Hij neemt dienst bij de Royal Navy Volunteer Reserve (RNVR). Na een verblijf in het Naval College van Greenwich, wordt hij aangeduid als tweede in bevel van het korvet "K193 Buttercup" dat de konvooien begeleid in de Noord-Atlantische Oceaan. Op eigen aanvraag wordt hij overgeplaatst naar de "Combined Operations" die de landing in Normandië voorbereiden en krijgt het bevel over de 202de flottielje landingsschepen. Op 6 juni 1944, behoort hij tot de eerste aanvalsgroep in de sector "Juno Beach". 

Omwille van zijn briljant gedrag verleent de Britse Admiraliteit hem de graad van Commander (fregatkapitein).

Na de oorlog vervulde hij een belangrijke rol in de oprichting van onze Zeemacht, en werd er de eerste commodore tot aan zijn op ruststelling in 1955. Hij was stafchef van de Zeemacht van 01/02/1946 tot 01/07/1955. Gedurende zijn loopbaan was hij vleugeladjudant van Z.K.H. de Prins Regent.

Hij bleef echter zeer actief. Hij werd stichtend voorzitter van de Royal North Sea Yacht Club van Oostende en vice-president van het lokale Rode Kruis. Hij  overlijdt op 31 maart 1969 en wordt met militaire eer begraven op de begraafplaatst van de Stuiverstraat, Oostende

Tijdens zijn loopbaan ontving hij talrijke eremerken o.a. Commandeur in de Kroonorde met den palm en toekenning van het Oorlogskruis 1940 met den palm (Besluit Regent 26/07/1946). - Distinguished Service Cross (U.K.). - Legion of Merit (U.S.A.). - Légion d'Honneur (Frankrijk).

Bron : www.marine-mra-klm.be

AFMETINGEN INTERN : 23,5 x 18 cm
AFMETINGEN EXTERN : 35 x 29 cm

ingekaderd

Vervaardiger: 
Herkomst: 
Inventarisnummer: 
2007/0085
Plaatskenmerk: 
Fotoarchief 202 B2